8 – 11 let Otočec: Nejc Cvetko s požrtvovalno igro vse do finala!

S0806094V soboto 31. avgusta 2013 je na Otočcu potekal teniški turnir v kategoriji od 8 – 11 let. Iz našega kluba so se turnirja udeležili Nejc Cvetko, Anže Selan in Luka Talan Lopatič. Vsi so nastopili v kategoriji mini tenis.

Nejc Cvetko je v svoji predtekmovalni skupini dosegel eno zmago in dvakrat izgubil ter se z obilico sreče uvrstil v finalni del. V četrtfinalu je z 2:1 premagal Benjamina Borlinija (Koper), v polfinalu pa po infarktni končnici (2:1) strl odpor Lovra Bolharja (Domžale) in se tako uvrstil v finale. Tam je moral priznati premoč izkušenejšemu, starejšemu in boljšemu domačinu Janiju Retlju (Otočec). Nejc je tako osvojil končno 2. mesto. Nejc je skozi celoten turnir navduševal z borbeno igro. Prvi osvojeni pokal pa je nagrada za marljivo delo na treningih in motivacija za naprej.

Anže Selan je v svoji predtekmovalni skupini suvereno pometel s tekmeci in dosegel tri zmage. V četrtfinalu je nato klonil proti Vidu Moharju s Ptuja. Do novega pokala so zmanjkale malenkosti. Anže je na koncu osvojil 5 – 6. mesto. Prepričani smo, da Anže v odločilnih trenutkih zmore več in ne dvomimo, da bo to dokazal že na prihajajočih turnirjih.

Luka Talan Lopatič se je drugič udeležil turnirja pod okriljem Teniške zveze Slovenije. Luka, ki je bil tudi tokrat z naskokom najmlajši udeleženec, je v svoji predtekmovalni skupini dosegel eno zmago in bil dvakrat poražen. Do četrtfinala je zmanjkalo čisto malo. Za Luko je bila to sploh prva zmaga na turnirjih takšnega ranga. Z vsakim odigranim dvobojem je vedno bolj izkušen in verjamemo, da bo tudi on kmalu postal redni udeleženec finalnih delov turnirjev.

Fantje, za prikazane igre na Otočcu si zaslužite vse čestitke!